Mēness privātai lietošanai

Aizvadītā nedēļas nogale paliks atmiņā noskaņās līdzīga Deivida Linča filmām – pilna neracionālu skumju, samocītu attiecību peripetiju, noguruma, krāsainu un skaļu sapņu… Norakstīsim to uz pilnmēnesi un atviegloti nopūtisimies, ka, paldies Dievam, pirmdiena klāt! 🙂

луна в клетке_2009

Astrologi noteikti zina, ka cilvēku dvēseles stāvokļus un likteņu pavērsienus ietekmē daudz un dažādas planētas, taču visvairāk maģisku sajūtu un leģendu saistās tieši ar mēnesi. Maskavā dzīvojošais mākslinieks Leonīds Tiškovs jau vairākus gadus aizrāvies ar projektu Private Moon – dažādās pasaules malās viņš veido gaismas instalācijas, kuru galvenais objekts ir liels, cilvēka auguma izmēra mēness. Liriskās, sirreālās kompozīcijas tiek nofotografētas un laiku pa laikam apskatāmas izstādēs modernās mākslas galerijās dažādās valstīs. Gluži kā noslēpumains burvis, daudzās fotogrāfijās pavīd arī pats mākslinieks.

Pasakai līdzīgā mākslas darbu noskaņa mani apbūra! 100% romantiski, bet bez liekas sentimentalitātes…

Леонид Тишков_Частная Луна в Новой Зеландии у вулкана Ронгитото_2010leonidTishkov_To Magritte_private_Moon_installation__Private_Moon_in_Lviv_Ukraine_16_September_2012__1_IMG_0715_2_IMG_0253_7_IMG_0356_9_IMG_1041_11а_IMG_0553_12_IMG_0141 -218_IMG_0934_leonid tishkov_private moon_kaohsiung8leonid tishkov_private moon_kaohsiung11луну отнесли на кладбище машин_там ее разберут на части_блогleonid tishkov_by james hill_nytimesLeonīds Tiškovs un viņa privātais mēness

Tishkov_Boy-and-Moon_Cover.inddMākslinieks ir autors arī bērnu grāmatai Zēns un mēness. Leonīds apgalvo, ka viens no viņa iedvesmas avotiem esot krievu tautas pasakas.

Arī kino klasika kopš saviem pirmsākumiem sapņoja iekarot šo debesu spīdekli. Leģendārā režisora George Melies filma Le Voyage dans la lune (Ceļojums uz mēnesi) 1902. gadā.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: