Līga zīmē

Kā jau nesen ieminējos Twitter – milzīga žurnālista priekšrocība: sastapt lieliskus cilvēkus, ar ko citādi gaitas varbūt nekrustotos. To novērtēju, tiekoties ar iedvesmojošu mākslinieci un sirsnīgu personību Līgu Kitchen.

red picture

Māksliniece ilustratore Līga jau 7 gadus mīt Londonā, bet svēta lieta esot kopā ar ģimeni ik gadu padzīvot dažas nedēļas arī Rīgā, tāpēc noķeru momentu un uzaicinu viņu uz interviju MiniDienai. Saulainā rītā Innocent cafe jeb tautā saukta Illy pie cafe latte tases satieku visu sirsnīgo Kitchen ģimenīti – Līgas vīru fotogrāfu Benu un abas meitas – piecgadīgo Milu un čatrgadnieci Stellu.

Kad pirmo reizi izdzirdēju Līgas Kitchen vārdu, šķiet – tas bija laikā, kad klajā nāca Prāta Vētras albums Vēl viena klusā daba, kuram Līga veidoja ilustrācijas,-  nodomāju, ka meitenes vārds ir pseidonīms. Izrādās, daudzi jautā līdzīgi, bet patiesībā tas tiešām ir uzvārds. Parakstot darbus, Līga lieto anglisko versiju, bet pasē uzvārds esot latviskots un ceļojot ar meitām, kas ir Anglijas pilsones ar britu pasēm, mammai bieži tiekot jautāts, vai tie vispār ir viņas bērni, jo rakstības dēļ uzvārdi atšķiras. Mazajām gan drīz būšot arī Latvijas pilsonība. “Man kā mammai ir svarīgi, ka bērni saprot, no kurienes viņi nāk, tas palīdz veidot identitāti. Tai pat laikā man ļoti simpatizē, ka Londonā bērni aug multikulturālā vidē un ir dabiski, ka meitu skoliņā sastopami mazuļi no Āfrikas, Indijas, skan dažādas valodas, ir atšķirīgas reliģiju tradīcijas, jo tā bērni mācās toleranci pret citādo un bagātina savu kultūras pieredzi,” uzskata Līga. Un smejas, ka vispār esot mamma diviem ar pusi bērniem, jo augustā nāks pasaulē viņas trešais mazulis.
Līga strādā mājās, ka jau daudzi mākslinieki frīlanceri mēdz darīt un no angļiem aizņēmusies lielisku paradumu bērnu audzināšanā – stingri noteiktu gulētiešanas laiku, jau ap septiņiem vakarā. Angļiem esot svarīgi dzīvi ar bērniem organizēt tā, lai vecākiem vakaros atliktu laiks sev. Vēli vakari un pat naktis esot arī laiks, kad top radošie projekti. Aktīvi iesaistījusies Londonas mākslas dzīvē, taču nesarauj saites arī ar Latviju.

Biju ievērojusi Līgas veikumu grāmatu ilustrāciju jomā (liels un mazs izdotais Bikibuks Lelles raduraksti), bet viņas radītie tēli bērnu apģērbiem Hebe savaldzināja ar asprātīgo un gaumīgo stilu. Līga Kitchen  atpazīstama pēc savdabīgā mākslinieciskā rokraksta, kurā apvienojas kolāžas efekti, koša grafika un rotaļīgums līdzās skaidrai un nopietnai idejai.Par sadarbību ar Hebe Līga saka: “Uzklausot radošās komandas stastu par tērpu kolekciju, man izveidojās vīzija par kaķa tēlu: pašpārliecināts dzīvnieks ar spēcīgu raksturu, zinātkārs, ar asu prātu, nasks uz gudriem jokiem. Kaķis – ceļotājs, zvaigžņu pētnieks, bet brīvajā laikā mākslinieks un ielu muzikants.”

Hebe cat topHebe purrfect body

Hebe photo2

Par sevi Līga saka: “Ja es būtu putns, tad droši vien zvirbulis – pa vidu lauku un pilsētas dzīvei, spējīgs adaptēties dažādos apstākļos, ģimenisks, darbīgs, vienkāršs, bet izsmalcināts savā minimālismā. Starp citu, Londonā pilsētas zvirbuļi kļuvuši aizsargājami, reti putni, jo cīnoties ar baložu sērgu, diemžēl panākts, ka milzīgos apmēros pilsētu ir pametuši arī zvirbuļi.”

sparrow

Līgai ir interneta veikaliņš, kurā ikvienam iespējams iepazīt viņas māksliniecisko rokrakstu no sapņu ziedu kompozīcijām līdz asprātīgiem zvēriņiem un krāsainam kolāžām, un kaut ko no tā iegūt arī sev. Gleznas, tekstila apdrukas u.c. – ligakitchen.tumblr.com

FOTO – Līgas personīgās bildes un HEBE

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: