Elpojiet dziļi!

Tādās lietainais, tumšās, aukstās dienās kā šodien negribas nekur iet. Paliec mājās, ja iespējams, gatavo kaut ko garšīgu, nočiep bērniem saldumus, paguli pusdienas laiku pāris stundas, uzmet aci franču valodas gramatikai… Neatceros, kad tas sākās, bet mans noskaņojums un darba spējas ļoti ietekmējas no laikapstākļiem. Uzspīd saule, un dzīve rādās pavisam citās krāsās! 🙂 Lai garastāvoklis nebūtu svārstīgs, es gribētu iemācīties meditēt, ak, nu tas arī galīgi nemaz nav viegli! Ideja atnāca, apmeklējot jogu.
Jogā ļoti liela nozīme ir pareizai elpošanai. Kad uztraucies, tu sāc elpot sekli un strauji, taču jogā elpojam caur nāsīm, lēni, cenšamies gaisu ievilkt dziļāk, ne tikai plaušu augšdaļā, bet piepildām tās ar skābekli līdz galam, izmantojam diafragmu un jūtot, kā vēders cilājas. Pamazām pagarinām izelpu: ieelpa notiek, skaitot uz viens, izelpa līdz divi, var arī skaitīt ilgāk atkarībā no savām spējām. Izmantojot elpošanu, mēs tiešā veidā varam kontrolēt savas emocijas.

Palīdzot ar saturisko pusi jauniešu žurnālam We Respect, decembra numurā kopā ar Urban Yoga Rīga sataisījām foto pamācību – 7 vingrojumus, izpildāmus katram mājās, kā jogas asanas var palīdzēt pret stresu.

Trīs manas iecienītākās vakariem, kad grūti iemigt:

Bērna poza (Balasana)

D8S_6424

Dibenu noliek uz papēžiem, pastiepj rokas uz priekšu, cik tālu vien iespējams, nesaspringstot, pieri atbalsta pie zemes. Atbrīvojas! Šī ir pasīva asana, tajā jāpaliek mierīgi, cenšoties tikt vaļā no domām. Velta tai divas minūtes. Asana nomierina gan prātu, gan ķermeni, mazina sasprindzinājumu plecos, uzlabo asinis pieplūdumu smadzenēm, tā mazinot galvassāpes. Augšā jāceļas lēni, galvu paceļot pēdējo.

Kājas augšup, pie sienas (Viparita Karani)

D8S_6436

Pārvietojas pie sienas, apguļas sāniski, novietojot sēžamvietu maksimāli tuvu sienai, paceļ taisnas kājas augšup ar papēžiem pie sienas, rokas  noliek gar sāniem, plaukstas pavērš uz augšu nelielā attālumā no sevis. Paliek tā trīs minūtes. Asana veicina asins un limfas plūsmu uz sirdi, mazina nemieru un vairo pozitīvo enerģiju. Ieteicama katras darba dienas beigās pirms gulētiešanas.

Mirušā poza (Šavasana)

D8S_6448

Jāapguļas uz muguras, atbrīvojot kājas, ļaujot pēdēm nokrist brīvi, rokas gar sāniem ar plaukstām uz augšu, pievelk klāt zodu, aizver acis un elpo pilnās jogas elpas. Paliek šajā pozā kā minimums piecas minutes (ja nogurums lielāks 10-15 minūtes). Fonā uzliek klusināti sev tīkamu, mierīgu mūziku, jo zināms, cik katra iemīļotā dziesma ir gara – tā var noteikt, cik ilgs laiks pagājis, jo poza dziļi atslābina un tās laikā var gluži vienkārši aizmigt! Pilnīgākai relaksācijai uz acīm var uzlikt atslābinošu masku, lavandas spilventiņu vai uz pieres uzziest pilienu lavandas ēteriskās eļļas. Kaut izskatās vienkārša, šī asana bieži ir izaicinoša, jo esam pieraduši steigties, visu darīt ātri, plānot, tāpēc atslābināt ķermeni un prātu nav tik viegli. Pirmās divas minūtes prātā nāk ikdienišķas domas, bet, ja cenšas nedomāt, laist tās garām, it kā paraugoties uz domām no malas un bez emocijām, tad pamazām sajūtam, kā tās aizplūst prom, atstājot pilnīgu mieru. Nu, vismaz man tas izdodas… 50% gadījumu…

FOTO: Natālija Golubova

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: