Māksla ir ļoti dzīva

Šorīt, ejot uz bērnudārzu, mana meita poētiski filosofēja: “Pa dienu sniegs kūst, bet vakarā atkal sasalst, pārvēršoties kraukšķīgās mežģīnēs, pa kurām tagad skrienam.” Ieskatos kalendārā un priecājos – jau tūliņ marta vidus! Varēs mest pie malas tuntulēšanos un ārā runājot pa telefonu, nesals rokas. Bet nenovēršami tuvojas beigām arī akadēmiskie termiņi. Es to vēl  nesauktu par paniku, taču pāris naktis pamodos ap 4 un stundām nespēju no jauna  iemigt, domājot par nepadarītajām akadēmijas lietām. Es nezinu – kā izskaust muļķīgo paradumu svarīgas lietas atlikt uz pēdējo brīdi? Kopā ar darba vadītāju šodien liekam paveicamo uzdevumu plāniņu, tāpēc līdz nedēļas beigām jānokārto mazās “astītes”, starp kurām aizķērušies arī pāris mākslas vēstures referāti. 20. gadsimsts,  sirreālisms, kur, protams, galvenajā lomā spānis Salvadors Dalī – optisko ilūziju un priekšmetisko formu paradoksu konstruēšanas meistars.
Dali_women_skull

 1929. gadā Salvadors Dalī kopā ar draugu, spāņu režisoru Luisu Bunjuelu uzņēma melnbaltu mēmo sirreālisma filmu Un Chien Andalou jeb Andalūzijas suns. Tai nav loģiskas sižetiskās līnijas, bet tiek imitēta apziņas plūsma un reālais saplūst ar neiespējamo. Iespaidīga ir sākuma aina ar bārdas nazi, varu derēt, ka zosāda uzmetas arī cilvēkiem ar stipriem nerviem! Andalūzijas suns kļuva par sava laika un modernisma kino ikonu. Pie mūsdienu filmu tempa pieradušiem skatītājiem pagajušā gadsimta sākuma darbi var šķist garlaicīgi un monotoni, bet manuprāt, ka šai filmai notikumu temps ir gana spraigs, lai varētu noturēt uzmanību arī cilvēki, kas kinematogrāfa vēsturē orientējas ne pārāk labi .

Dalī darbu hronologija TE.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

kenziepoo.com

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: