Vecais labais koks jaunā izpildījumā

Neskatoties uz laikapstākļiem, sestdienās galīgi nemaz negribas iet ārā, bet pēc traki agrajiem darba dienu rītiem padzīvoties pa māju. Kad lēnās un vēlās brokastis galā, pieķeramies sadzīviskajiem mājas darbiņiem. Patlaban aktuāli uzlabojumi bērnistabā, kas vienlaikus būtu kā praktiski, tā iespējami estētiski, tādēļ notiek radošu ideju apkopošana.
Mēbeles un aksesuāri no nekrāsota koka ar šķietami dabisku, neapstrādātu virsmu ir vienas no populārakajām bērnistabas iekārtojumā  – par to liecina kaut vai piedāvājums bērnu mēbeļu tirdzniecības vietās. Iespējams, tas izskaidrojums ar vienkāŗšo un universālo izskatu, ekonomiskumu (lielākoties – lētas) un latvisko nostalģiju pēc vasaras laukos, jo tieši tādas parasti dominē lauku viesu namu iekārtojumos.  Arī eko stila cienītāju gaumē ir nekrāsots koks, kaut zaļā dizaina speciālisti nav vienisprātis, cik ekoloģisks ir šis materiāls attiecībā pret dabu un ilgtspējīgu ražošanu (daļa priekšroku dod otrreizējās pārstrādes produktiem). Visi, kam ir koka grīdas, zina, cik tās ir patīkamas faktūras, siltuma sajūtas un arī izskata ziņā, tāpēc arī tad, ja neesat retro vai kantrī stila cienītāji, dabiskas, minimāli apstrādātas koksnes izskata izstrādājumiem atradīsies vieta jūsu bērnu istabā. Mūsdienu dizaineri atrod atraktīvus veidus, kā piešķirt tiem modernas formas un funkcijas.

Mākslinieka Paolo Rinaldi radīto un uzņēmuma Pan Objects darināto galda lampu Frank Lamp kā lielisku bērnistabas aksesuāru  novērtēs kā bērni, tā viņu vecāki. Tās izskatās kā piemīlīgs dzīvnieciņš un ļauj vaļu iztēlei. Lampas karkass darināts no koka, tā ir nepretencioza un demokrātiski iederēsies dažādos interjeros.

Frank_6-630x392

Frank_4Frank_5

www.pana-objects.com

 

Bērnistabas aksesuāru sērijā atrodamas arī dizaina rotaļlietas: mašīna-knaģis, mašīna-izlietnes aizbāznis un mašīna-birste no kompānijas Poorex. Tās ir ergonomiskas un ērtas rotaļlietas, vienlaikus ietverot sevī mājsaimniecības priekšmetu detaļas, kuras funkcionāli izmantojamas rotaļās. Knaģis var satvert un pārvietot priekšmetus, tāpat arī izlietnes aizbāznis savienojumā īpašiem komplektā ietilpstošiem klučiem.

peg_car_1

izlietnebrush_car_2

http://www.poorex.com

 

Acne JR ir zviedru gimenes uzņēmums, kas piedāvā tradicionālas rotaļlietas un bērnistabas aksesuārus mūsdienīgā izpildījumā. Katram priekšmetam ir savs vēstījums un rotaļlietām – vārds, kā arī īpaša vieta, kur uzrakstīt adresi un īpašnieka vārdu. Sevišķi atraktīvas ir kārbiņas sīku priekšmetu glabāšanai. Tās veidotas stilizēta galvaskausa veidā no koka, diametrs 14cm. Līdzās nekrāsotai, dabiska koka toņa versijai pieejams arī balti krāsots galvaskauss. Daudzu seno cilšu leģendas vēsta, ka galvaskausu atveidi aizsargā to īpašniekus un atbaida ļaunos garus. Iespējams, šis galvaskauss varētu atbaidīt arī nekārtības mošķi, kam patīk dzīvot bērnistabās.

acnejr_k_2acnejr_k_5acnejr_kw_06acnejr_kw_03acnejr_kw_04_0

www.acnejr.com

 

Mūsējo atbilde!

Iepriecina viss līdz šim redzētais no jaunā zīmola Madda design radītā. Īpaši gribas izcelt asprātīgos gaismekļus; visas lampas Deer (Briedis) objekta detaļas darinātas no koka.

maddadesign1maddadesign2

http://www.madda.lv

http://www.etsy.com/listing/92433622/wall-lamp-deer-bright-green?

 

Rīgas Krēslu Fabrikas šūpuļzirdziņš Roo, kura vizuālo tēlu radījis mākslinieks Aldis Circenis, oriģinālā dizaina dēļ ir must-have ikvienā bērnistabā. Iesakot ne tikai patriotisms pie vainas – pērnā gada nogalē tas novērtēts arī starptautiski un saņēmis prestižo iF product design award balvu. Roo idejas pamatā ir meklējumi padarīt klasisko bērnu rotaļlietu atšķirīgu no jau pierastajām formām, vieglu, minimālistisku no izteiksmes līdzekļu viedokļa, bet joprojām viegli uztveramu un bērna iztēli rosinošu. Vienam tas atgādinās zirdziņu, citam – aitu, bet vēl kādam – ķenguru, ziemeļbriedi vai zosi.

roo

http://www.rkf.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

kenziepoo.com

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: