Šamanim ir kas sakāms

Neesmu savai izvēlei piekarinājusi patriotisma jēdziena birku, bet pie iespējas vienmēr dodu priekšroku vietējam LV ražojumam – vai tie būtu jogurti no lielveikala plaukta vai mode. Tāpēc ar interesi sekoju latviešu dizaina attīstībai un priecājos par jaunām idejām, kas tajā ienāk. Drosmīgie pucēties gribētāji jau droši vien ir novērtējuši LV matu aksesuāru zīmola UTHA hats veikumu: košas matu lentas, stīpiņas ar plīvuru (kas ir mans favorīts), indiāņu rotas un grandiozas šamaņu cepures un ar interesi gaida jaunumus.
Veidojot ekspresinterviju laikrakstam MiniDiena, uzrunāju UTHA zīmola izveidotāju Iritu Tīlani-Pakalniņu.

irita

FOTO – Iritas personīgais arhīvs

Kā un kad radās ideja par UTHAhats zīmolu? Kāds ir tā vēstījums un ko nozīmē nosaukums?

Patiesībā UTHA rašanās ir ļoti saistīta ar bērniem, jo zīmola veidošanās notikumu cikls bija ļoti līdzīgs bērna radīšanai – sākot ar kaislībām un beidzot ar atbildību par sekām. Kad biju stāvoklī, es zīmēju ilustrāciju grāmatu savai meitiņai un tēma bija par cepurēm, kuras ceļoja ar kurmju kurjerpastu uz otru pasaules malu. Tā laikam bija kā sēkla visam tālāk notiekošajam, par ko es tobrīd pat nenojautu. Bet pēc nepilna gada  viss tā arī notika, nekā īpaši neplānojot un biznesa plānus nerakstot, vienkārši sāku taisīt dažādas cepures un galvas dekorus, kuras ar pasta starpniecību sūtu uz dažādām zemes pusēm. Tā kā pirmās, kuras tapa un arī zīmīgākās cepures ir šamaņu cepures, nosaukumu es izvēlējos saistiītu ar to.   “Utha” – tā Burjatu valodā sauc garu, kurš iemiesojas jaunajā šamanī.

Bet ar burtisko šamanismu man nav nekāda sakara. Zīmola pamatideja ir par cilvēkiem – personībām, kas spēj nest tos šamaņu ragus un visu informācijas daudzumu, kas ielikts tajos. Tie ir kā urbānie 21. gadsimta modes šamaņi, kuru viedoklī ieklausās un to respektē.

Kādas galvassegas un matu rotas ir modē šopavasar lielajiem un mazajiem?

Spilgtas! Tādas noteikti ir UTHA galvasrotas. Šopavasar aksesuāru kolekcija ir īpaši krāsaina, arī mazajiem modes draugiem patiks.

Bērniem bieži vien cepures nav mīļākais apģērbs. Kādas idejas – kā pierunāt, ieinteresēt bērnu valkāt cepuri?

Jā, ar tām bērnu cepurēm nav viegli… Mums mājās vienmēr iet cauri triks ar dzīvnieku cepurēm, jo tur ir spēles moments. Manai meitai Laumai (gandrīz 3 gadi) patiesībā patīk galvas dekori, viņa bieži tos nesā arī mājās. Viņa noteikti ietekmējas no manis.

Ja tev piederētu burvju cepure, kādas maģiskas spējas tai būtu?

Hmmm.. tā gan butu jauka cepure! Uzvelkot to, es varētu atrasties jebkurā vietā uz zemes, kur vien vēlētos, un līdzi varētu ņemt savus mīļākos un tuvākos.

Eksotiska vieta, uz kuru vajag aizceļot kopā ar bērnu un kāpēc?

Noteikti tā ir vieta, kur ir mierīgs, silts, tirkīzzils ūdens un baltas smiltis, peld mazas krāsainas zivtiņas, bet, galvenais, lai blakus bērnam ir laimīgi vecāki, tad mazajam patiks jebkur!

*Pirmie šamaņi:

utha1utha2utha3

utha4utha5utha11

*Oza zemes tematika:

utha6utha10utha12utha9utha7Love!

utha8

* BLOGGERS

uthanew1uthanew2uthanew3

*Šopavasar UTHA galvas rotām pievienojusies T-kreklu kolekcija.

uthaT1ythaT2uthaT3FOTO – UTHA @ Etsy.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

Whimsical Agnesiga

Kādas žurnālistes mēģinājumi draudzēties ar modi, vienlaikus cenšoties to apsteigt. A JOURNALIST'S CHRONICLE OF BEFRIENDING THE FASHION WHILE TRYING TO OUTRUN IT.

It's Nice That

Mazas lietas & lieli jautājumi

The Junior

Mazas lietas & lieli jautājumi

Sweet Paul: Latest Articles

Mazas lietas & lieli jautājumi

elephantine

Mazas lietas & lieli jautājumi

Design Mom

Mazas lietas & lieli jautājumi

Cup of Jo

Mazas lietas & lieli jautājumi

%d bloggers like this: